1 березня 2014 року біля Корсунь-Шевченківської районної адміністрації проходило народне віче. Зібрання відбувалися в усіх обласних та районних  центрах України. Минув тиждень після втечі Януковича. Мешканці сіл і міст вимагають зміни влади на місцях.

Слово бере лідер корсунської «Самооборони», журналіст і громадський активіст Василь Сергієнко.  Він вимагає притягнути до відповідальності  місцевих чиновників, які виконували злочинні накази. Сергієнко згадує про цукрового магната і нардепа-регіонала Геннадія Бобова та вимагає позбавити Бобова звання «Герой України». Слова активіста збурюють віче.

Через 33 дні після цього виступу понівечене до непізнаваності тіло Сергієнка знайдуть в лісі його товариші. З того часу пройшло три роки, а замовника жорстокого вбивства так і не названо. Попри низку слідів, що ведуть до однієї людини.

Зухвале вбивство

Побратим активіста Олег Собченко згадує, що за будинком Сергієнка велось постійне стеження.

«Машину вони лишали в провулку за сто метрів і стежили з недобудованого будинку. І виявили що ввечері він виходить закривати хвіртку на ключ і для себе зрозуміли в який його краще підстерегти», – каже Собченко.

Саме коли Сергієнко закривав хвіртку 4 квітня 2014 року невідомі жорстоко побили і викрали його на очах 89-річной матері. Жінка згадує, що все подвір’я було залите кров’ю.

«Він бідненький так закричав. Так закричав один раз, що я тільки такого крику я не чула скільки живу. Я кричала скільки в мене сили були. Ой Боже мій. Що я пережила», – зі сльозами на очах згадує Ніна Сергієнко.

Побратими Сергієнка з корсунської самооборони створили пошукову групу, яка по гарячих слідах знайшла в лісі неглибоку могилу.

«Начали копати. Він здоровий дядько, дали мені мотузку я його попід руки, витягли сюди, поклали. Під ним все було в крові, пісок весь був просякнутий кров’ю. Коли засунув руки, в мене навіть пальці застрягли в ранах, шия була порізана. Багато було ножових поранень», – згадує один із учасників пошукової групи.

На понівеченому тілі Сергієнка виявили 19 колото-різаних ран, переломи ребер та під’язикової кістки. На руках були кайданки, а ноги були обмотані ізоляційною стрічкою. Слідство встановить, що могила була вирита ще до викрадення. А знайшли її у лісосмузі – у декількох кілометрах від молодіжного центру «Модус», який місцеві мешканці називають неофіційною резиденцією нардепа Бобова.

Всі шляхи ведуть до… «Модусу»

Побратими згадують, що незадовго до вбивства Сергієнко знайшов важливу інформацію, щодо незаконної діяльності свого непримиримого опонента нардепа-олігарха Геннадія Бобова та його оточення. Серед іншого Сергієнко збирав інформацію і про неофіційну резиденцію Бобова – центр «Модус». Ця резиденція – єдине що пов’язує лідера корсунської самооборони з чотирма вбивцями.

Наступного дня після рокового виступу Сергієнка на народному віче, у «Модусі» відбулась екстрена нарада  менеджерів товариства «Панда», яке контролюється Бобовим. Серед прибулих чомусь були  гості з Києва. Їхніх імен в журналі реєстрації – немає, лише примітка «до директора». Проте є марки і номери автівок гостей – «Міцубісі» і «Тойота». Згодом слідство у справі про вбивство Василя Сергієнка встановить: «Тойота» з номером «71-43» належить начальнику охорони нардепа Бобова – Мельнику. Він же, імовірно, є організатором викрадення Сергієнка, і посередником, який пов’язує виконавців та замовника. А «Міцубісі» за номером «75-28»  – належала колишньому спортсмену Василю Федорову. Саме його слідство вважає безпосереднім учасником розправи над лідером корсунської «Самооборони». Після вбивства Сергієнка  кіллер безслідно зникне, а його автівку продадуть інші учасники викрадення.

Через три дні після вбивства Сергієнка правоохоронці здійснили обшук «Модусу» і знайшли два автомати Калашникова. Їх начебто незаконно зберігав ще один учасник згаданої наради в резиденції – менеджер цукрового концерну «Панда» Тромса.  Згодом суд покарає його за цей злочин трьома роками умовно, і ніхто не спробує пов’язати вбивство журналіста із зберіганням зброї . Головного опонента вбитого журналіста нардепа Бобова опитають як свідка – попри те, що саме він є основним акціонером концерна «Панда». І саме концерну належить резиденція, в якій зберігалася автоматична зброя, і зустрічалися кілери, що закатували Сергієнка.

Особистий мотив

Василь Сергієнко та Геннадій Бобов особисто зустрічались лише один раз. Це трапилось на наступний день після того як активісти з Корсуня розгромили на блокпосту колонну автобусів з кримськими «тітушками». Зустріч закінчилась публічним приниженням нардепа-регіонала. Як все відбувалось добре пам’ятає самооборонівець Володимир Зуєнко.

«На тому місці, де ми їх роззброїли та розігнали, ми проводили збори. І Василь вів ці збори в приміщенні колишнього поста ДАІ. І тут відчиняються двері і заходить Бобов. Василь повертає голову і каже – хто ви такий і що вам треба? Ну звичайно він добре знав Бобова і таке питання було як виклик йому. А ви що не знаєте, я депутат ВР – Бобов. То що вам треба? От я їду з Києва, бачите почалися події певні на користь України, Юля вийшла на волю. Василь каже, та це ми все добре знаємо, ви скажіть що ви хотіли від нас? Якщо ви нічого нам не скажете, якщо до нас питань немає то не заважайте нам працювати», – згадує Зуєнко.

Геннадій Бобов – нардеп не публічний. У Верховній Раді виступав лише один раз, а широкому загалу запам’ятався лише відео знятим у 2012 році, на якому він відверто зізнається, що порушував законодавство України.

Наступного разу нардеп потрапив у поле громадськості лише через п’ять років, коли у травні 2017 року генпрокурор Луценко з трибуни Верховної Ради повідомив – що Геннадій Бобов, який  підозрювався в несплаті податків,  в особистій розмові погодився сплатити понад 25 мільйонів гривень податків.

Для пересічних громадян було б проблемою знайти таку величезну суму коштів, але не для Бобова. Згідно офіційної декларації він зберігає готівкою 100 мільйонів гривень і 2,5 мільйони доларів. На двох з дружиною Бобов задекларував 2 квартири. Одна з них у елітному мікрорайоні Новопечерські Липки.  По сусідству з Бобовими мешкає не аби хто, а прем’єр – міністр Володимир Гройсман.

Також у їх власності два маєтки, розташовані на одній земельній  ділянці. Через дорогу від подружжя у маєтку із задекларованою вартістю півтора мільйони гривень мешкає старший син Бобових – Роман.

Інший син – Борис, 26 – річний підприємець, попри молодий вік,  встиг стати співвласником  кількох елітних столичних ресторанів –  зокрема, «Караван», «Містер Зума», «КвантоКоста». Середній чек за обід в кожному з них перевищує 2000 гривень.

Нардеп Геннадій Бобов – був бенефіціаром, тобто основним вигодонабувачем та акціонером – десятків підприємств, задекларував  3 рушниці, 4 карабіна, гвинтівку, пістолет, 4 картини, антикваріат, наручні годинники, найкоштовнішу і найбільшу в Україні колекцію ювелірних виробів Фаберже.  Їх родзинка – яйця роботи самого Карла Фаберже. Кількість і вартість виробів не вказана. Проте відомо, що 2002-го року одне з коштовних яєць було продане на аукціонних торгах  в Нью-Йорку за 9 600 000 доларів США.

Геннадій Борисович з сім’єю майже щотижня літає за кордон – за маршрутами Женева, Відень, Париж, Аліканте.  Усього таких перельотів, за отриманою  з достовірних джерел інформацією, лише в 2016 році, назбиралося понад 20. Можливо через це нардеп так легко погодився сплатити десятки мільйонів податків. Адже подання Генпрокуратури могло призвести до обмеження пересування – а це б внесло певний дискомфорт в налагоджене життя родини Бобових.

Якщо відстежити дати, можна встановити, за які саме закони нардеп Бобов не проголосував через свої вояжі, або ж через прогули. Серед них – визначальні нормативні акти 2016 -го року: про електронне декларування і підвищення мінімальної зарплати.

Нардеп цінує комфорт і швидкість, тому регулярними рейсами нехтує, а пересувається зазвичай чартерами.  Найчастіше – це семимісний літак бізнес класу  GulfstreamG150 з бортовим номером AOJ52L. Вартість перельотів Бобов не афішує, але цю інформацію роздобути не так вже й важко. Ми зв’язалися з компаніями-операторами приватних авіаперевезень і замовили розрахунок такої подорожі. Нам відповіли, що в залежності від літака вартість може коливатись від 36 до 70 тисяч євро.

Якщо скласти всі пропозиції – від найбюджетнішої до найдорожчої, то можна розрахувати – що родина Бобових витрачає на одну  подорож  в середньому 50 тисяч євро, або приблизно 1,5 мільйони гривень – тобто середню зарплату звичайної української родини – такої, як сім’я Сергієнків – за 20 з половиною років.

Різні герої однієї країни

В той же день як було знайдено тіло Василя Сергієнко нардеп Бобов оголосив винагороду у 50 тисяч гривень за допомогу слідству розкритті вбивства журналіста. Через з три з половиною роки після смерті  Василя Сергієнка ми спробували отримати коментар від нардепа, який начебто був зацікавлений у розкритті злочину.  Проте одразу почувши питання Геннадій Бобов поклав слухавку. Більше ні на дзвінки, ні на письмові запити нардеп не відповідав.

В останньому публічному виступі Василь Сергієнко вимагав відібрати у Геннадія Бобова звання Героя України. Домогтися цього не встиг, натомість сам був удостоєний цього звання – посмертно. Сергієнко також потрапив до почесного і скорботного списку «Небесної сотні», до якої його було зараховано через півтора місяці після розстрілів на Майдані. Зараз залишається лише здогадуватися, якою була б країна, якби вони залишилися живими – герої барикад та війни, яку називають АТО. Невідомо, яким би зараз був Корсунь – за живого Сергієнка. Невідомо, чи пішов би лідер місцевої «Самооборони» у політику і чи став би народним депутатом.

Проте відомо, яким нардепом є його головний опонент – член фракції «Відродження» Геннадій Бобов. Ось на цьому відео він повідомляє, що п’є горілку в той час, як колеги голосують за бюджет-2017.

Навряд чи скандальний сюжет бачили 30 відсотків мешканців округу № 196, які віддали свій голос за колишнього регіонала. І навряд чи вони знають, що Бобов, сплативши 38 мільйонів податків за поданням Генпрокуратури, тут же оскаржив рішення і розраховує на повернення грошей. Якби Василь Сергієнко був живий, можливо б знали.  Тому що саме заради цього знання він жив.

https://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/09/bbb.jpghttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/09/bbb.jpgАнтон КоваленкоРозслідуванняБобов,кримінал,Луценко1 березня 2014 року біля Корсунь-Шевченківської районної адміністрації проходило народне віче. Зібрання відбувалися в усіх обласних та районних  центрах України. Минув тиждень після втечі Януковича. Мешканці сіл і міст вимагають зміни влади на місцях. Слово бере лідер корсунської «Самооборони», журналіст і громадський активіст Василь Сергієнко.  Він вимагає притягнути до відповідальності ...Викривач
Поширити посилання
FacebookTwitterGoogle+Telegram