Держава надає народним депутатам близько двох десятків пільг. Деякі – пожиттєво. Є й такі, що, можливо, не дуже потрібні, але відмовитися від них народні депутати не поспішають. Державному бюджету, а тобто нам з вами, це обходиться у мільйони гривень.

7 грудня Верховна Рада прийняла закон “Про державний бюджет України на 2018 рік”. Цим законом депутати підняли собі зарплатню. Тепер вона становитиме 10 прожиткових мінімумів, тобто 17 620 гривень.

Діяльність народних депутатів регулюється законом «Про статус народного депутата України». За ним парламентарям надається близько двох десятків пільг. Серед них компенсація на оренду житла або винайм готельного номеру.

Держава компенсує в середньому 20 000 гривень на місяць парламентарям, які живуть на відстані понад 30-ти км від меж Києва і не забезпечені житлом у столиці. Ці гроші виділяються для оренди житла або винайму готельного номеру. У листопаді таку компенсацію отримали 170 депутатів, у жовтні – 171. Всього у парламенті станом на грудень працюють 423 нардепи. Тобто пільгою скористалися 40 відсотків парламентарів.

Перевірка декларацій усіх депутатів, що користуються компенсацією, показала, що серед них чимало мільйонерів, власників коштовного майна, яхт і навіть приватних літаків. Родини  щонайменше 26 депутатів, житлом – забезпечені, але компенсацію отримують. Серед них – і Євген Гєллєр, який має будинок під Києвом – у селищі Козин, що має неофіційний  почесний титул «царське село». Площа будинку Гєллєра, за декларацією – 998 квадратних метрів, він заощадив 1 227 000 доларів, понад 8 млн гривень та 378  тисяч євро готівкою. Також у декларації Гєллєра – коштовні годинники, брендовий одяг, твори мистецтва та автомобіль Range Rover 2013 року. ЗМІ називають його власником футбольного клубу «Зоря» та  касиром Партії регіонів.

Євген Гєллєр: “Я ничего не беру. Мне дают это по закону. Займитесь своей работой.” 

 

 

 

 

 

Інший власник елітної нерухомості, один з 30-и найзаможніших українців за списком «Форбс» Станіслав Березкін. Із записаної на дружину  квартири площею 247 кв.м. до Верховної Ради – 5 хвилин пішки. Незрозуміло, навіщо нардепу номер в державному готелі «Київ» – за наявності житла в новобудові поблизу Маріїнського парку.

Станіслав Березкін стверджує, що компенсацію ніколи не брав, а з дружиною, начебто, розлучився.

У списку з 26-и нардепів, які отримують компенсацію, маючи житло в столиці або в околицях Києва – чимало впізнаваних облич. Наприклад, Максим Поляков, який залишився на свободі, попри спроби НАБУ притягнути його до відповідальності за так званою бурштиновою справою. Дружина нардепа Полякова Маргарита має квартиру в Києві. За словами консьєржів в цій квартирі зараз мешкають орендатори.

Поляков в коментарі проекту “Викривач” сказав, що від компенсації відмовився.

Олександр Долженков спільно з дружиною володіє квартирою в елітному комплексі “Новопечерські Липки”. Саме тут мешкає прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Родина нардепа Долженкова володіє земельними ділянками у селищі Романків, під Києвом. При цьому з 2015 року нардеп бере компенсацію на житло від держави.

Олександор Долженков у цьому проблеми не бачить: “А згідно чинного законодавства, особа, яка має прописку іншу ніж Київська має отримувати компенсацію. Я не пишу заяву про отримання цих коштів, мені їх автоматично нараховують. Але я їх перераховую в дитячі будинки.”

 

 

 

Екс-голова правління Комітету виборців України, Олександр Черненко минулої весни люб’язно запрошував журналістів до своєї дворівневої оселі в центрі Києва і знайомив з родиною.

На запитання “Викривача” щодо компенсації стверджує, що розлучився і живе в Бородянці. Але де в чому Олександр Миколайович злукавив: компенсацію він почав отримувати задовго до родинних негараздів.  Вперше її нарахували нардепу ще в лютому 2016-го року.

Ще один фігурант зі списку «Викривача», один з найзаможніших нардепів України Аркадій Корнацький. Окрім будинку в селі Кулібаба на Київщині, він задекларував земельні ділянки, 31 243 000 гривень 775 000 доларів та 155 000 євро готівкою.

Аркадій Корнацький: “В ваших документах написано дебілами дебільні речі. Я живу в готелі. Держава сама собі платить. 27 листопада виповнилось три роки. Просто-напросто чиновник перекладає з одної бюджетної кишені в іншу бюджетну кишеню. А тут я нічого не отримую. І отримувати не збираюся.”

 

 

 

Інші нардепи, які отримують компенсацію, хоча їх родини забезпечені житлом у столиці: Артем Вітко, Сергій Висоцький,  Дмитро Колєсніков, Андрій Левус, Сергій Лабазюк, Федір Негой, Вадим Нестеренко, Юрій Одарченко, Віктор Остапчук, Валерій Пацкан, Олександр Пресман, Владислав Севрюков, Руслан Сольвар, Володимир Шкварилюк, Антон Кіссе, Ігор Молоток, Іван Рибак, Дмитро Лінько, Олег Мусій та Олександр Марченко.

На рік українському бюджету ці компенсації коштують 6 мільйонів гривень. Юристи пояснюють – наявність власного житла для отримання компенсації – не завада. Ключовим фактором є місце прописки. Саме тому жодної відповідальності за отримання компенсації при наявності майна в столиці – немає. Для прикладу, в Європейських країнах депутати несуть швидше репутаційні ризики при схожих зловживаннях.

Оксана Максименюк, юрист «Інституту розвитку регіональної преси»:

“Депутат зареєстрований в будь-якому іншому регіоні України, має право на компенсацію, навіть якщо у нього є житло, зареєстроване  на родича чи на нього. Якщо логічно дивитися, то так, якщо вам є де проживати, то ви забезпечені житлом. Однак, законодавець в цій частині закону визначив ще обов’язкову умову – місце реєстрації. Порушення як такого, якщо читати просто статтю – не буде.”

 

На житлові компенсації у 2016-му витратили 29 204 984 гривні. А за 10 місяців 2017-го – 25 503 320 гривень.

Спецвитрата, або Хата для депутатаhttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/4600.jpghttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/4600.jpgУляна ЛотоцькаРозслідуванняДержава надає народним депутатам близько двох десятків пільг. Деякі - пожиттєво. Є й такі, що, можливо, не дуже потрібні, але відмовитися від них народні депутати не поспішають. Державному бюджету, а тобто нам з вами, це обходиться у мільйони гривень. 7 грудня Верховна Рада прийняла закон 'Про державний бюджет України на...Викривач
Поширити посилання
FacebookTwitterGoogle+Telegram