28 листопада 2017 року Директор державного бюро розслідувань Роман Труба призначив двох своїх заступників – Ольгу Варченко та Олександра Буряка.

«Що фактично влаштувало команду Президента тому, що з боку команди Гаранта зайшло дві особи Ольга Варченко і Олександр Буряк. Як внаслідок, виник певний баланс між «Народним фронтом» і «БПП», що врівноважило їх можливості впливу на новостворене бюро», – розповідає експерт «Реанімаційного пакету реформ» Олександр Лємєнов.

 

 

 

Ольга Варченко, 36  років. Закінчила Національну юракадемію  імені Ярослава Мудрого. В органах прокуратури – з 2002 року.  Пройшла шлях  від старшого помічника прокурора Дарницького району Києва до начальника відділу процесуального керівництва Департаменту з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури, який ще називають департаментом Конаненка-Грановського. Підпорядковане їй управління намагалось довести провину одіозного судді Гречківського, фінансові зловживання у ліквідованих банках.

Ольга Варченко

«Одна з небагатьох прокурорів, яка виїжджала на місце проведення злочинів.  Оце –  її величезний плюс. Стосовно її потенційного мінусу – це її зв’язок з Олександром Грановським впливовим народним депутатом з оточення Президента. Знайомство з яким вона визнала в інтерв’ю зі мною», – розповідає експерт «Реанімаційного пакету реформ» Олександр Лємєнов.

Ще одна із справ Департаменту, яким керувала Ольга Варченко – підозра «Центру протидії корупції» у розкраданні коштів, які Центр не отримував. Антикорупціонери припускають, – ця атака через критику тодішнього Генпрокурора Шокіна і його підлеглих, наголошує Олена Щербан, юрист ГО:

«Провадження було сфальсифіковане. Ольга Варченко була безпосередньо прокурором, процесуальним керівником у цьому кримінальному провадженні і надавала відповідно вказівки слідчим щодо імовірного доступу до наших речей, документів. Нам справу проти Варченко довелось порушити лише через суд. В ГПУ її, на жаль, ніхто не розслідував. А вона (ред. Ольга Варченко) одразу пішла на підвищення і отримала декілька нагород особисто від Президента».

 

 

Подача документів на конкурс в ДБР Ольгою Варченко розпочалася із конфузу. За законом про створення Державного бюро розслідувань вона не могла обіймати посади, бо не досягла 35-ти річного віку.

Денис Монастирський, голова конкурсної комісії з проведення конкурсу на посади в ДБР,  досі пригадує День народження Ольги Варченко: «Закон говорить, директором ДБР не може бути особа молодша 35 років. Але що це має на увазі. На момент призначення чи на момент оголошення конкурсу. Ми вирішили, що питання має бути на момент призначення».

 

 

 

Журналісти «Викривача» навідувались на колишнє місце роботи, писали електронні листи та інформаційні запити, щоб поспілкуватись з Ольгою Варченко, але попри згоду на інтерв’ю, розмова не відбулась. Оскільки доступу до результатів офіційного тестування громадськість не має, нам довелось користуватись неофіційними результатами, за якими Ольга Варченко тест на фаховість склала, а от на благонадійність – провалила. За декларацією родина Ольга Варченко володіє недобудовою в передмісті столиці і квартирою у Києві.

Також Варченко накопичила півмільйона гривень і володіє трьома автівками, дві з яких бізнес-класу.

За декларцією 2016-го Ольга та Олександр Варченко – зовсім не подружжя, хоча щоранку Олександр Варченко виходить з квартири першого заступника директора ДБР. Співмешканець пані Ольги прописаний в гуртожитку, де його ніколи сусіди не бачили і став членом кооперативу ЖК «Захисник», де він отримає квартиру, як працівник Національної поліції, незабезпечений житлом. Спілкуватись із журналістами «Викривача» Олександр Варченко не захотів, відтак не пояснив і ще одну цікаву ситуацію.

Олександр Варченко

Чоловік, який вважає себе потерпілим не захотів показувати своє обличчя. На правах анонімності розповів, що два роки тому на авторинку придбав автівку з усіма документами за 50 тисяч гривень. Поїздити не встиг, бо машина, яка начебто належала Олександру Варченку, перебуває у розшуку.

«Він на той час працював в міліції, не знаю, де точно. Він там вирішив за допомогою своїх зав’язків, постанови суду забрати цей автомобіль», – розповідає інсайдер «Викривача».

Юрист Олена Щербан наголошує, така схема у правоохоронних органів є. Оскільки, правоохоронці вчиняють такі дії, відповідно не хочуть розслідувати цих справ.

Ще один заступник Романа Труби – Олександр Буряк.

Олександр Буряк, в системі прокуратури працює з 1998 року. За 19 років встиг обійняти 20 посад, пройшовши шлях від стажиста районної прокуратури до заступника прокурора Києва.  Окрім столиці, працював на Київщині, а також в Сумах та у Львові. Попри багаторічний стаж роботи на керівних посадах, не має власного житла, квартиру в Києві орендує,

Натомість задекларував 52 тисячі доларів США готівкою, три автівки бізнес – класу та два коштовних годинники.

«Як ви можете порахувати ціну, цей годинник придбався 10 років тому. Мені насправді його подарувала дружина разом з батьками, тому я даже не знаю ціну. Я не думаю, що вартість дуже висока. А на рахунок службового житла, я не претендую. На даний час нема змоги придбати житло», – у телефонній розповів Олександр Буряк, заступник директора Державного бюро розслідувань.

Щоправда про свої прокурорські розслідування пан Буряк промовчав. Одна із них – автоаварія, що трапилася поблизу легендарного казино Монте – Карло в князівстві Монако в липні 2011-го.

Тоді ще нікому невідома білявка на блакитному «Бентлі», переплутавши педалі, розбила, окрім власної, ще чотири елітні автівки і таким чином спричинила найдорожчу аварію в історії. Виявилось, що героїнею сюжету виявилася українська співачка Рі, донька скромного чиновника, очільника Держслужби зайнятості Володимира Галицького. В листопаді Галицького та кількох інших чиновників Держслужби занятості було заарештовано, а під час обшуків у депозитаріях, які вони орендували, було вилучено понад 7 мільйонів доларів  та 3 кілограми золота. Спроби домовитись з прокуратурою виявилися марними. Вітчим співачки Рі  відправився в СІЗО, і на волю вже не вийшов. Він  помер в липні 2014 –го.

Наразі покійний  Галицький досі залишається одним з найвпливовіших українських посадовців, що таки потрапили за грати, причому сталося це за злочинного режиму. І той факт, що тодішнє керівництво прокуратури довірило  таке серйозне провадження молодому фахівцеві, свідчить: Буряк вже тоді був цінним кадром, як  Труба та Ольга Варченко.

Від далеких кучмівських часів, через епохи Ющенка та Януковича,  прямим широким шляхом, без втрат і сумнівів – всі вони пройшли до нинішніх призначень. І продовжують вірно служити народу України – на верхівці оновленої  і непідкупної антикорупційної піраміди…

Наближені до Труби. Що приховують заступники директора Державного бюро розслідувань?https://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/600х400.jpghttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/600х400.jpgМар'яна СичРозслідування28 листопада 2017 року Директор державного бюро розслідувань Роман Труба призначив двох своїх заступників – Ольгу Варченко та Олександра Буряка. «Що фактично влаштувало команду Президента тому, що з боку команди Гаранта зайшло дві особи Ольга Варченко і Олександр Буряк. Як внаслідок, виник певний баланс між «Народним фронтом» і «БПП», що...Викривач
Поширити посилання
FacebookTwitterGoogle+Telegram