Каналізації в трьох різних областях і український  парламент. Який між ними зв’язок? Одна дивна історія із дуже поганим ароматом.

У листопаді 2016 року Державне підприємство «Державний будівельний комбінат Управління справами апарату Верховної Ради України» уклало угоду на будівництво очисних споруд у смт. Баришівка Київської області вартістю понад 19 млн грн. Підрядником обрали фірму “Гелон Груп”.

Менше ніж через місяць комбінат замовляє фірмі “Гелон Груп” будівництво очисних споруд у місті Старокостянтинів Хмельницької області за 25 млн грн.

У цей же час фірмі-підряднику перерахували 11 мільйонів бюджетних гривень за виконану частину робіт у Баришівці. А вже незабаром Нацполіція завела справу за фактом службового підроблення працівниками будівельного комбінату. Слідство вважає, що чиновники перерахували кошти за невиконані роботи.

Поки йде розслідування, будівельний комбінат віддає будівництво ще одних очисних споруд фірмі “Гелон Груп”. На цей раз у Кам’янці-Бузькій Львівської області. Роботи оцінили у 65 млн грн.

Чому “Державний будівельний комбінат Управління справами апарату Верховної Ради України”? Виявилось, що гроші на будівництво надаються у вигляді субвенцій місцевим радам, а далі вони самі обирають, хто буде розпоряджатися коштами і будувати очисні споруди. Усі вони чомусь обрали комбінат Верховної ради.

“Вони запропонували свої послуги, надали всі необхідні документи, показали, що вони давно мають досвід  з будівництвом. Теоретично, ми могли передати це і нашому райводоканалу. Але велика сума. Технічна документація, щоб було розуміння що це за об’єкт, вона знаходилася в трьох великих ящичках. Десь приблизно в часи появи коштів, тобто субвенції, ми познайомилися з комбінатом”, – пояснив передачу функцій замовника комбінату в.о. голови Баришівської РДА Віталій Гордієнко.

Мер Старокостянтинова у телефонній розмові також стверджував, що комбінат сам запропонував свої послуги. Але згодом, вже при особистій зустрічі – версія змінилася.

“Ні, ні, комбінат мені нічого не пропонував. Тому що я з комбінатом не був до того знайомим. А ми просто проглянули відповідно, хто займався відповідним питанням і які об’єми виконуються. Комбінат звернувся щоб допроектувати. Ви давайте не переставляйте, тому що я добре знаю,” – каже міський голова міста Старокостянтинів Микола Мельничук.

Приблизно таку саму відповідь ми отримали і у Кам’янці-Бузькій.

“Тому що ми розуміємо всю відповідальність і бачимо на сьогоднішній день, яка відповідальність є в державі з цими усіма аферами, з тими всіма проблемами, які виникають з фірмами. Вони входять в тендери і потім затягують, знижують ціни, щоб зайти, почати роботу і потім нічого не робити. Тому що комбінат має досвід, – перший, друге питання, що це державна структура, яка більші має штати і має можливість. Досвід їхній на ринку є в Україні більший ніж Кам’янко-Бузької міської ради?” –  розповів міський голова міста Кам’янка-Бузька Олег Омелян.

Три міста в трьох областях України – і на всіх один Комбінат. Комбінат управління справами апарату Верховної Ради України може похвалитися славною історією спорудження житла для депутатів та ремонтом адмінбудівель. Проте, спорудженням очисних – раніше не опікувався, жодних тендерів – в період з 2011-го до 16-го року – не оголошував. Інтерес до нового виду діяльності з’явився саме минулоріч – одночасно із виділенням десятків  мільйонів гривень – на будівництво станцій очищення води на місцях. Ось тоді комбінат заявив про себе – і депутати трьох місцевих рад  не змогли йому відмовити у розпорядженні коштами.

Із 112 млн. бюджетних гривень,  розіграних комбінатом на тендерах з 2016 року – 110 млн, тобто 98% отримує компанія “Гелон Груп”, яка до 2017 не мала будівельної ліцензії і тенедери вигравала авансом. Більше того – сайт у неї з’явився лише у жовтні 2017-го – після того, як наші журналісти почали цікавитися витоками перспективного замовлення. 

Оскільки в офісі компанії спілкуватися з журналістами не забажали, ми зв’язалися телефоном із засновником фірми “Гелон Груп” Петром Войтовичем. Нам вдалося розшукати автобіографію власника у державному архіві. 60-річний Войтович ніколи не займався бізнесом і живе у звичайній “хрущовці” в райцентрі на Київщині. Працює інженером з випуску автотранспорту на комунальному підприємстві “Васильківтранссервіс”. Він свою причетність до компанії – заперечує. Каже, що вперше чує про таке підприємство.

– Петро Степанович, доброго дня.

– Скажіть, будь ласка, “Гелон Груп” – це ж ваша фірма, правильно?

– Як, як?

– “Гелон Груп”.

– Ні, ні ні. “Васильківтранссервіс”

– А ви ж в реєстрі значитеся як засновник?

– Нє, який “Гелон Груп”? Я навіть не знаю, що це таке. Моя фірма КП “Васильківтранссервіс”.

– А до “Гелону” ви не маєте відношення?

– Ніякого.

– Скажіть, ви знайомі з Голубєєм Андрійєм Івановичем?

– Ні, навіть близько.

– Тобто ви нічого про цю фірму і про цю людину не знаєте?

– Ні, ні, ні.

Голубєй Андрій Іванович у реєстрі значиться директором. Саме Петро Войтович на установчих зборах підприємства у листопаді минулого року призначив директором “Гелон Груп” Андрія Голубєя. Копія цього документу за підписом Войтовича розміщена у системі “Прозоро”.

Юрист ГО “Центр протидії корупції” Денис Свириденко вважає, що у цьому випадку є ознаки фіктивного здійснення підприємницької діяльності.

“Можливо, ви чули і знаєте, що в нас часто підприємство оформляються на якихось там номінальних власників: студентів, чи людей без постійної реєстрації, осіб похилого віку, які за певну винагороду підписують документи. Це свідчить, що якраз якщо це так, як ви говорите то ця компанія “Гелон Груп” дійсно може бути такою саме компанією, через яку фактично відмивають гроші, а всю юридичну відповідальність покладають на якусь людину, яка або не знає, або за гроші просто погодилась бути власником цієї фірми”, – каже експерт.

Також телефоном нам вдалося поспілкуватися із директором “Гелон Груп”. Андрій Голубєй відповідати на запитання не захотів, але попросив надіслати письмовий запит. Ми оформили наші запитання у листі, але відповіді на нього так і не отримали.

Залишалася остання  можливість розставити крапки над “і” в цій загадковій історії – візит в офіс Будкомбінату Верховної ради України. Ця компанія з’являлася в потрібному місці в потрібний час, отримувала в своє розпорядження бютжетні кошти і незмінно обирала переможцем торгів маловідому і не ліцензовану на той час компанію “Гелон Груп”.

Але і тут нам виявились не раді. Директор відмовився давати коментарі чи будь-які пояснення. Заступник одночасно із журналістами знаходився в будівлі Комбінату, але його підлеглі сказали, що заступник директора поїхав на об’єкт і таким чином розминувся із знімальною групою проекту “Викривач”.

Ці фото – частина звіту компанії, яка почала будівництво Баришівських  очисних за попередньої влади.

Тоді на будівництво виділили понад 65 млн грн або приблизно 9,5 мільйонів доларів. Об’єкт не добудували, і через 4 роки компанія “Гелон Груп” витратила 11 млн бюджетних коштів.  А зовні на очисній станції нічого не змінилося. Апетити підрядників за нової влади поскромнішали у 18 разів із врахуванням курсу долара.

Тенденція – втішна, але мешканцям Баришівки  від того не легше, бо очисних вони як не мали тоді, так не мають дотепер. А в чергу до того ж підрядника вже вишикувалися Старокостянтинів і Кам’янка–Бузька.

Брудна справа, або Як Верховна рада будує очисні спорудиhttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/a55b5c0c-6488-4e7f-a5f9-0002801a0415.jpghttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/a55b5c0c-6488-4e7f-a5f9-0002801a0415.jpgУляна ЛотоцькаРозслідуванняКаналізації в трьох різних областях і український  парламент. Який між ними зв’язок? Одна дивна історія із дуже поганим ароматом. У листопаді 2016 року Державне підприємство «Державний будівельний комбінат Управління справами апарату Верховної Ради України» уклало угоду на будівництво очисних споруд у смт. Баришівка Київської області вартістю понад 19 млн грн....Викривач
Поширити посилання
FacebookTwitterGoogle+Telegram