Купити квартиру в Києві – доступне, але недешеве задоволення. Через великий попит, столиця практично всіяна масштабними житловими комплексами та невеликими клубними будинками. Один із таких – клубний будинок “Як у Львові”. Забудовник тут обіцяє безпеку та комфорт, і готовий це продати за привабливу ціну. Але чи справді доведеться платити дешево?

Клубний будинок “Як у Львові” будується за адресою вулиця Петропавлівська, 38Б. Він вдало розташований на межі приватного сектора. Забудовник обіцяє тут вигідну інфраструктуру. І за квадратний метр такого задоволення просить 17 тисяч гривень.

Але якщо придивитися до клубного будинку ближче, можна налічити тут чимало порушень житловобудівних норм. Насамперед, це неправдиві дані в декларації про початок будівництва. Забудовник “КиївБудІнвест” декларує реконструкцію.

“Реконструкция – это перестройка обьекта, который ранее был введен в эксплуатацию. При реконструкции обязательно должно быть частичное или полное сохранение несущих или ограждающих конструкций. Первый момент, который бросается в глаза – они проводят новое строительство под видом реконструкции”, – пояснює експерт з містобудування Георгій Могильний.

 

 

Але об’єкт, на якому ведеться будівництво в експлуатацію раніше не здавався. До 2008 року майже зруйнована конструкція належала ТОВ “Горояр”. Компанія, до речі, досі зареєстрована на Петропавлівській, 38Б. Але внаслідок несплати іпотеки компанією, була передана в судовому порядку банку “Львів”. Об’єкт в експлуатацію так і не ввели, тож проводити там реконструкцію – неможливо за законом.

Навіть якщо б забудовник мав право на реконструкцію, у своїх планах він пішов куди далі. Про це розповідає колишній інженер технагляду цього будівництва Володимир Артамонов.

“Начались работы по вскрытию котлована в центральной части здания, которого не было, была выемка фундамента и была залита плита. Эти действия, если не подлежат декларированию, то на них уже нужен проект, ‘экспертиза проекта, градостроительные условия и ограничения, целая процедура. Проекта как такого не было, сказали делайте так”, – каже Артамонов. 

 

 

Крім розширення будинку в ширину, забудовники вирішили перевищити й задекларовану висоту. Відповідно до декларації, передбачена висота “Як у Львові” – 3 поверхи + цоколь. Але неправомірність своїх дій забудовник підтверджує навіть потенційним покупцям. Менеджер з продажу забудовника повідомив нам, що буде збудовано п’ять поверхів та масандра, замість трьох.

Врахувавши всі порушення, а насамперед – неправдиві дані в декларації, Державна архітектурно-будівельна інспекція декларацію скасувала. Де-юре, забудовник повинен був згорнути своє будівництво. Але, попри заборону, будівельні роботи на об’єкті досі ведуться.

Невідповідність будівництва декларації – афера, якою столицю вже не здивуєш. Подібна історія сталася неподалік вулиці Петропавлівської – на житловому комплексі “Прибалтійський” за адресою вулиця Ризька, 19А.

Забудовник на цій споруді – той самий “Київ Буд Інвест”. У 2015 році компанія отримала дозвіл на будівництво зблокованих житлових будинків – так званих таунхаузів. Оскільки, задекларовані будівлі не повинні були перевищувати трьох поверхів, що є припустимим для приватного сектору, будівнитцво було успішно запущене.

Утім, попри задекларовану реконструкцію, підрядники взялися будувати споруду на місці колишньої стоянки. Спочатку там і справді побудували три поверхи. Сусіди “Прибалтійського” та правозахисники забили на сполох, коли побачили, що на будівлі почав виростати четвертий поверх.

Крім невідповідності декларації, “Київ Буд Інвест” вдався і до інших порушень. Будівельника техніка та матеріали в буквальному сенсі літали в сусідів над головою, пошкодили паркан і комунікації.

На ще одному порушенні наголошує адвокат активних сусідів, незадоволених будівництвом Андрій Киченок. Це – виритий котлован для фундаменту на відстані 11 метрів від газорозподільчого блоку, хоча найменша допустима – 15 метрів.

Землі, де знаходяться якісь газопроводні магістралі або газорозподільчі пункти, вони охороняються законом, і порушувати даних меж не можна. Є низка нормативних актів, які забороняють це робити”, – каже Киченок. 

 

 

 

У зв’язку з протидією активістів та підтримці депутатів, забудову вдалося призупинити. Врахувавши порушення, ДАБІ скасувала дозвіл на будівництво. Тож “Прибалтійський” зараз не зводиться. А от анулювання договору оренди забудовник побіг оскаржувати в суди, у результаті чого договір було поновлено до кінця оточного року. Забудовник намагається відновити там будівництво, отримавши містобудівні умови та обмеження. Однак уже втретє отримує відмову.

Дві незаконних забудови, які знаходяться неподалік, недаремно мають подібну історію. Головна спільна ознака для обох споруд – забудовник “Київ Буд Інвест”. Юридична адреса цієї компанії й досі знаходиться в замороженій недобудові на Ризькій. Не менш цікавим за оборудки фірми, є її менеджмент.

Засновник та керівник фірми – такий собі Максим Смірнягін. Однак він всього лише формальне лице. Натомість на забудовах працює менеджер, який тримається в тіні і офіційно стосунку до споруди не має. Його ім’я  Фелікс Радецький, і він неодноразово потрапляв у поле  зору  правозахисників та авторів журналістських розслідувань у зв’язку з недобудовами Войцеховського. Екс-інженер технагляду Володимир Артамонов каже, що Фелікс Радецький вирішував на забудові усі організаційні питання.

 

Со мной общались 2 лица, это Смирнягин Максим Сергеевич, он же директор. Но все организаторские, денежные вопросы решал Радецкий Феликс Анатольевич, – згадує Артамонов

“Феликс Радецкий – это не культовая личность. Скажем так, он мелкий топ-менеджер, который начинал работать у Войцеховского. Но история у него, конечно еще до Войцеховского, он жуликом был еще с херсонских времен. Он в розыске за долги по решению суда находился, сбежал в Киев, работал у Войцеховского. При чем самое интересное, ЖК “Науковий”, который находится в притык к этой стройке, Радецкий в свое время был там директором”, – каже Георгій Могильний.

Свою зацікавленість щодо новобудови на Ризькій Радецький публічно  виявив у піковий момент протистояння з мешканцями. Коли працівники міських комунальних служб прибули для демонтажу незаконно встановленого підрядником паркана, пан Фелікс швидко приїхав на забудову.

А от на Петропавлівській формально Радецький не значиться в жодних документах. однак фактично виконує там найважливіші організаторські функції. Його участь у будівництві усно підтвердили і Володимир Артамонов, і менеджер з продажу квартир Андрій. Крім того, саме на його номер телефону зареєстрована компанія “Київ Буд Інвест”.

Почувши, що телефонують журналісти, Фелікс Радецький навіть запропонував зустрітися, але згодом почав її ігнорувати.

Фелікс Радецький  навряд чи втілив би оборудки в життя без іншої знакової постаті – голови наглядової Ради банку «Львів» Костянтина Мальованого. Саме цей банк свого часу отримав у власність невелику  недобудову на Петропавлівській, з якої нині виростає клубний будинок «Як у Львові». Але попри право власності на споруду, жодного права на землю у банку нема.

Навіть у документах, які забудовник пропонує переглянути своїм працівникам, вказано: земельна ділянка власнику об’єкта не належить.У КМДА нам підтвердили, що рішення про відведення землі міською радою не приймалося, а документів, що засвідчують право власності або користування – у влади немає.

Ми запитали в банку, як склалася така ситуація, утім, за кілька тижнів відповіді від установи так і не отримали. Телефоном нам відповідати також не захотіли, посилаючись, то на відсутність виконавця на місці, то на банківську таємницю.

Шукати відповіді довелося іншим шляхом. Костянтин Мальований не просто банкір, він також є Почесним консулом Ісландії в Україні. Однак знайти його на робочому місці, у консульстві, нам не вдалося протягом кількох тижнів.

Здавалося б, консульська діяльність жодним чином не може стосуватися будівництва, тим паче – незаконного. Але у випадку з Костянтином Мальованим усе інакше. Свою участь у будівельних оборудках він уже продемонстрував, зокрема, під час уже згаданого демонтажу паркана на ЖК “Прибалтійський”. Консул прибув туди з Феліксом Радецьким.

Попри численні порушення і нехтування законом, головним залишається одне – забудовник без докорів сумління нехтує покупцями квартир. Відповідно до договору купівлі квартири у “Як у Львові”, забудовник має право скільки завгодно не передавати квартири у власність через відсутність, наприклад, комунікацій. При цьому передбачено, що покупець, купивши та не отримавши свою квартиру не може нікому поскаржитися. Разом із тим, люди, які вклали гроші в аналогічну незаконно забудову “Прибалтійський” ніколи не отримають своє житло і малоймовірно – відшкодування за нього.

Афера імені Войцеховськогоhttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2018/01/ава-1.jpghttps://vykryvach.com.ua/wp-content/uploads/2018/01/ава-1.jpgНадія СухаРозслідуванняКупити квартиру в Києві - доступне, але недешеве задоволення. Через великий попит, столиця практично всіяна масштабними житловими комплексами та невеликими клубними будинками. Один із таких - клубний будинок “Як у Львові”. Забудовник тут обіцяє безпеку та комфорт, і готовий це продати за привабливу ціну. Але чи справді доведеться платити...Викривач
Поширити посилання
FacebookTwitterGoogle+Telegram